24.04.2019

Інтерв'ю генерального директора AXOR INDUSTRY Османа Йилмаза

Osman_Bey_interview_photo.jpg

Про стратегію компанії в досить непростих умовах конкуренції на віконному ринку України, про новинки AXOR INDUSTRY, які впроваджуються у 2019 році, і про просування продукції на нові світові ринки - читайте в ексклюзивному інтерв'ю генерального директора AXOR INDUSTRY Османа Йилмаза, підготовленого Олегом Кесслером, керівником проекту «Оконный консалтинг».

Питання «Оконный консалтинг»: 2018 рік був не дуже вдалим для віконного ринку України. Після трьох років зростання ринку відбулося його падіння. Тим не менш, компанія AXOR не зменшила темпів зростання. Як вам це вдалося?

Осман Йилмаз: Дійсно, після впевненого зростання показників віконного ринку в Україні протягом декількох років, в минулому році спостерігалося падіння ринку - в середньому на 10%. Основна причина цього - нестабільна ситуація в країні і, як наслідок, зниження економічних показників і платоспроможності населення.

Незважаючи на такі підсумки 2018 року, AXOR INDUSTRY, як і частина наших партнерів, віконних компаній, не зменшила темпи зростання. Так як і раніше ми приділяли увагу розвитку свого продукту, сервісу, бренду і розширенню своєї дистрибуції і дилерської мережі.

Упевнений, що займати лідируючі позиції на ринку і не зменшувати темп, навіть при загальному падінні ринку, нам дозволяє неухильне дотримання нашим принципам:

- професійна етика,
- інноваційний підхід,
- креативне мислення,
- системний аналіз,
- врахування інтересів локальних ринків,
- високий контроль якості.

Усе це дає нам потужний стимул вдосконалювати і розширювати свої продуктові лінійки, а також активно розвиватися на світовому ринку.

Крім цього, ми стежимо за підвищенням рівня сервісу для наших партнерів і безперервно підвищуємо кваліфікацію як своїх співробітників, так і проводимо навчання для менеджерів і дилерів наших партнерів, розуміючи, що успіх нашої компанії безпосередньо пов'язаний з розвитком партнерських відносин.

Усе це - якість продукту AXOR, інноваційний підхід, клієнтоорієнтованість, постійний розвиток команди і сервісу - дозволило добитися високих результатів у нашій роботі і тримати високий рівень і на сьогоднішній день.

Питання «ОК»: Які нові розробки були впроваджені у виробництво в 2018 році, і які інновації можна очікувати в 2019 році?

Осман Йилмаз: Важливим фактором для впровадження та виведення на ринок наших нових продуктів стало розширення потужності самого виробничого комплексу AXOR. Зокрема, у 2018 році практично на всіх основних ділянках заводу були встановлені додаткові лінії або обладнання. Наприклад, на ділянці пресів були додані два згинальних преса, на ділянці лиття - нова ливарна машина, потужність ділянки гальваніки збільшена на 50%, а також проведені інші розширення обсягів виробництва.

І як результат спільних зусиль, які полягають у вивченні ринкового попиту, спільній роботі з партнерами, регулярному навчанні персоналу, а також розширенні виробничих потужностей заводу, - стала розробка і подання ринку інноваційного продукту - скритих петель AXOR ELITE+.

В Європі, протягом вже декількох років, ми спостерігаємо тенденцію більш пильної уваги до деталей і естетики, а також прагнення створити більший комфорт у приміщенні. Вікна стають невід'ємною частиною інтер'єру, нерідко підкреслюючи колірні рішення дизайну приміщення. У той же час, вікна виконують свої основні функції - світлопередачі і захисту від впливу зовнішнього середовища (охолодження, продування тощо).

Вікна з прихованими петлями якраз і відповідають даним вимогам ринку. Завдяки їх конструктиву відсутня необхідність в підборі декоративних накладок на петлі. Це дає можливість вільного вибору вікна в будь-якому кольорі, що не обмежує дизайнерську думку. Також, з точки зору енергозбереження, приховані петлі не порушують контур ущільнювача вікна, що виключає продування і замерзання в петльовій зоні. Вікна з прихованими петлями здатні витримати велике навантаження. Це також важливий показник, який відповідає тенденціям ринку до збільшення розмірів віконних конструкцій і, відповідно, їх ваги.

Тому європейський споживач, розуміючи всі переваги таких елементів фурнітури, все частіше зупиняє свій вибір на вікнах з прихованими петлями. На сьогоднішній день це вибір близько 15% віконного ринку Європи. Традиційно всі тенденції, які ми спостерігаємо на європейському ринку, приходять до України. Знаючи це, ми вже сьогодні пропонуємо приховані петлі AXOR ELITE+ з навантаженням до 130 кг своїм партнерам для можливості задовольнити найвимогливіших клієнтів в плані дизайну інтер'єру та поліпшеного функціоналу вікна.

Ще одна продуктова новинка, яку ми представимо ринку незабаром, - це фурнітура для розсувних систем AXOR Intent. Це спільний проект з німецькою компанією HAUTAU, завдяки якому наші можливості і можливості наших партнерів значно розширюються. Ми можемо представити ринку досконалу паралельно-зсувну фурнітуру для вікон і дверей. Про затребуваності розсувних конструкцій говорити не доводиться. Вони впевнено набирають популярність не тільки в Європі, але і в інших країнах світу.

Варто сказати, що AXOR оновлює не тільки свої виробничі потужності, продуктові лінійки, але і пропонує своїм партнерам новий інноваційний інструмент для успішного ведення бізнесу. У цьому році ми представили ринку мобільний додаток AXOR, який надає ряд можливостей для наших партнерів і їх клієнтів.

Перш за все, це прямий зв'язок з представниками нашої компанії, доступ до свіжих новин та інформації про наші технічні розробки, сервіс швидкого завантаження необхідної документації (технічні каталоги, сертифікати та інше).

Особливо цікаво те, що мобільний додаток дає можливість при скануванні QR-коду, розташованого на фурнітурі AXOR, бачити повну інформацію про наш продукт, контролюючи його якість. Крім того, додаток дає можливість віконним компаніям і фахівцям з монтажу брати участь в поточних акційних програмах від AXOR.

Ми прагнемо зацікавити всіх учасників ринку і надати програмний продукт для зручної роботи з AXOR, а також стежити за якістю нашої продукції на всіх етапах, навіть після продажу готового виробу.

Питання «ОК»: AXOR - міжнародна компанія і її продукція продається не тільки в Україні, а й за кордоном. Які нові країни вам вдалося «завоювати», основні тренди європейського ринку, що відбувається на азіатському ринку і наскільки ваша продукція конкурентна на цих ринках?

Осман Йилмаз: Так, ми активно розвиваємося на міжнародному ринку. На сьогоднішній день AXOR представлений майже в 20 країнах світу, серед нових точок на нашій карті, наприклад, - Індія, Ізраїль, де продукція AXOR представлена з минулого року. Також ми активно розширюємо свою присутність в Південній Америці і по всій Європі.

Що стосується особливостей і затребуваності продукції на різних ринках варто відзначити, наприклад, що у Великобританії особливо популярна система зі зворотною послідовністю відчинення вікна - AXOR First Tilt (спочатку - відкидання на провітрювання, потім відчинення вікна). Через особливості клімату, вікна в Англії набагато частіше відкидаються на провітрювання, ніж відчиняються повністю. Завдяки цьому система First Tilt економить час у використанні, більш ергономічна і довговічна. У цілому, в європейських країнах, крім вікон з прихованими петлями, про які я говорив вище, широко затребувані вікна з противовзломною фурнітурою. AXOR, маючи в асортименті такий продукт, відповідає і цим вимогам ринку.

Ми продовжуємо розвиватися на азіатському ринку. У цьому регіоні все більше зростає потреба в енергозберігаючих вікнах, тому частка вікон із ПВХ з поворотно-відкидною комплектацією щороку зростає, по відношенню до звичних для цього ринку алюмінієвих конструкцій і простих розсувних систем. Дана тенденція збільшує затребуваність нашої продукції в цьому регіоні. І ми бачимо високий потенціал цього ринку.

У цілому, кожен локальний ринок цікавий по-своєму - своїми викликами і вимогами до високої якості продукту. Постійно розвиваючись - розширюючи продуктову лінійку, удосконалюючи сервіс і зміцнюючи силу бренду - ми гідно відповідаємо цим викликам.

AXOR був, є і буде клієнтоорієнтованою компанією, тому ми готові відповідати на всі, навіть дуже складні виклики. Адже тільки в спільній роботі з нашими міжнародними клієнтами можуть народжуватися нові інноваційні продукти.